Trasa Sorvagen – Andenes. Uroki północnej Norwegii

Północna Norwegia jest doskonałym miejscem na wyprawę dla miłośników turystyki rowerowej. Na początek w GPS-ie możesz wpisać nazwę miejscowości Sorvagen. To stąd warto rozpocząć wyprawę i zmierzać w kierunku miasta Andenes.

Jakich atrakcji doświadczysz po drodze? Nie ma tu zbyt wiele znanych zabytków, ale widoki i tak są bardzo interesujące. Przede wszystkim miniesz malownicze wioski rybackie, które są rozsiane po całym wybrzeżu. To także jeden z tych regionów, które łączą uroki morza z pięknym widokiem gór.

Jednocześnie trasa jest bardzo spokojna. Niewiele jeździ tutaj aut. Wyprawa może się natomiast okazać wymagająca, ze względu na kilka odcinków prowadzących przez góry.

Nie są to etapy długie, jednak trasa raczej nie jest odpowiednia dla niedoświadczonych rowerzystów. Na tych, którzy się skuszą czeka jeszcze jedna atrakcja. Mianowicie trasa wykuta w skale.

Pokonanie tego odcinka rowerem to niezapomniane przeżycie. Za pomocą nawigacji możesz też trafić do muzeum Wikingów. To jeden z punktów, o których warto pamiętać podczas pobytu w Norwegii.

koszyk na bidon www.ireneuszjelen.pl