Rowerem wokół Jeziora Bodeńskiego

Jezioro Bodeńskie jest jednym z największych tego typu zbiorników w Europie Zachodniej. Poza wielkością, może zaimponować również rozmiarami. Wokół niego rozciągają się malownicze tereny oraz miasteczka pełne zabytków. Trasa przebiega przez trzy państwa: Niemcy, Szwajcarię oraz Austrię. Warto dodać, że to szlak przeznaczony raczej dla rowerzystów wprawionych w podobnych wyprawach. Powodem jest to, że wiele kilometrów przyjdzie Ci pokonać na ruchliwych trasach.

Przygodę z Jeziorem Bodeńskim możesz rozpocząć od niemieckiej miejscowości Konstancja, a następnie jechać w kierunku zachodnim. W ten sposób dotrzesz do Szwajcarskiego miasta Stein am Rhein. W okolicy znajduje się m.in. sławny wodospad na Renie. To jeden ze znanych punktów turystycznych, więc na pewno znajdziesz go w swoim GPS-ie.

Wprawdzie podróż w tym kierunku oznacza zboczenie z trasy, ale wodospad jest tego wart. Na dalszych etapach szlaku zwiedzisz m.in. miasteczko takie, jak Meersburg. To gratka dla miłośników zamków. Właśnie taki zabytek jest główną atrakcją turystyczną tej miejscowości.

akcesoria do roweru https://tluste-suple.pl/pl/c/Stack-Kreatynowy/31