Rowerem wokół Jeziora Bodeńskiego

Jezioro Bodeńskie jest jednym z największych tego typu zbiorników w Europie Zachodniej. Poza wielkością, może zaimponować również rozmiarami. Wokół niego rozciągają się malownicze tereny oraz miasteczka pełne zabytków. Trasa przebiega przez trzy państwa: Niemcy, Szwajcarię oraz Austrię. Warto dodać, że to szlak przeznaczony raczej dla rowerzystów wprawionych w podobnych wyprawach. Powodem jest to, że wiele kilometrów przyjdzie Ci pokonać na ruchliwych trasach.

Przygodę z Jeziorem Bodeńskim możesz rozpocząć od niemieckiej miejscowości Konstancja, a następnie jechać w kierunku zachodnim. W ten sposób dotrzesz do Szwajcarskiego miasta Stein am Rhein. W okolicy znajduje się m.in. sławny wodospad na Renie. To jeden ze znanych punktów turystycznych, więc na pewno znajdziesz go w swoim GPS-ie.

Wprawdzie podróż w tym kierunku oznacza zboczenie z trasy, ale wodospad jest tego wart. Na dalszych etapach szlaku zwiedzisz m.in. miasteczko takie, jak Meersburg. To gratka dla miłośników zamków. Właśnie taki zabytek jest główną atrakcją turystyczną tej miejscowości.