Planuj z wirtualnymi mapami

Podróż z GPS jest zdecydowanie łatwiejsza niż nawigowanie ze zwykłą mapą. Mimo to, nie każdy rowerzysta zabiera urządzenie nawigacyjne ze sobą. Powodów może być wiele.

Dobry GPS to niemały wydatek, poza tym sprzęt musi też wytrzymać bez dostępu do źródła zasilania. To samo dotyczy telefonów i tabletów, na których zainstalowaliśmy aplikację nawigacyjną. Nawet przy oszczędnym użytkowaniu, może się zdarzyć, że sprzęt „padnie” i będzie trzeba wrócić do tradycyjnych metod wytyczania trasy.

Nawet jeśli sceptycznie podchodzisz do korzystania z nawigacji GPS na trasie i tak możesz skorzystać z wirtualnych map. Wiele darmowych i płatnych programów nawigacyjnych, pozwala na bardzo precyzyjne i niezwykle wygodne planowanie trasy. Taka nawigacja nie przelicza trasy na bieżąco podczas podróżowania.

Mapę jednak można albo zwyczajnie wydrukować, albo zapisać w urządzeniu i zaglądać do niego od czasu do czasu, jeśli nie będziesz pewien, gdzie jechać. Zaletą planowania trasy w ten sposób jest również to, że nie potrzebujemy dostępu do Internetu podczas podróży. Tymczasem wiele aplikacji nawigacyjnych na urządzenia mobilne działa poprawnie tylko wtedy, gdy jest online.