Kurs językowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Coraz częściej podróżujemy po świecie, do tego jeszcze pracujemy w różnych firmach, które nie tylko działają na lokalnym rynku, ale także wychodzą na rynki międzynarodowe, co oznacza, że nie wystarczy już tylko znajomość ojczystego języka. Dlatego też, warto się zastanowić nad nauką języka obcego. Jeśli stwierdzimy, że chcemy zgłębiać naszą wiedzę na ten temat, to powinniśmy się zastanowić nad tym, na jakie kursy językowe chcemy się zapisać, tak abyśmy mieli pewność, że nauka będzie szła nam szybko, sporo będziemy mogli zapamiętać i co więcej, że faktycznie będziemy mogli opanować nie tylko prawidłową pisownię, ale również i wymowę.

Czym się kierować?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić czy chcemy się zapisać na kursy indywidualne czy grupowe.

W tych pierwszych nauczyciel będzie skupiony tylko na nas, a więc będziemy mieli szansę więcej się nauczyć w krótkim czasie. Dodatkowo jeszcze będzie on mógł nam poświęcić cały swój czas, a więc wychwyci wszelkie nieprawidłowości, jakie się pojawią chociażby w naszej wymowie. No i może się okazać, że takie indywidualne kursy językowe łatwiej będzie nam dopasować do godzin naszej pracy. Z drugiej strony przy kursach grupowych będziemy musieli dzielić się nauczycielem z innymi osobami, ale za to będziemy mogli od razu ćwiczyć rozumienie różnej wymowy, bo w końcu każdy inaczej będzie wymawiał dane słowo, a to będzie oznaczało, że od razu będziemy się uczyli swobodnej rozmowy z różnymi ludźmi, nawet takimi, u których na początku zrozumienie tego co mówią nie będzie łatwe.

Jednak przy takich grupowych kursach językowych może się okazać, że trudniej będzie nam dopasować godziny i nie będziemy mogli tutaj liczyć na zbyt dużą elastyczność.

Kto uczy?

Poszukując dla siebie odpowiedniego kursu językowego, powinniśmy na początku sprawdzić, kto będzie prowadził nasze zajęcia. Czy będzie to polski nauczyciel czy może będziemy mieli zajęcia z native speakerem. W tym drugim przypadku będzie to osoba, dla której wybrany przez nas język, będzie językiem ojczystym.

To oznacza, że nie tylko będzie ona mogła nas nauczyć podstaw danego języka, ale również będziemy mogli chłonąć naturalny akcent, jak i może się okazać, że nauczy nas wielu praktycznych zwrotów, których nie znajdziemy w żadnej książce. Co więcej, jeśli native speaker nie będzie zbyt dobrze mówił po polsku, będziemy zmuszeni się z nim porozumiewać w języku, którego chcemy się nauczyć, a to tylko w pozytywny sposób przyspieszy cały proces nauki. Warto zobaczyć co mamy tutaj do wyboru, tak abyśmy mogli ocenić, który z proponowanych kursów językowych będzie najlepszy w naszym przypadku. Najważniejsze jest to, abyśmy czuli się zmotywowani do pracy i żeby był on dopasowany do naszych potrzeb.

https://www.sita.pl/poznajemy-alfabet-po-angielsku/ https://szkola.ksiegarnialiber.pl/138-podreczniki-uzywane