Jakiego języka obcego się uczyć?

Sama decyzja o chęci nauki języka obcego to nie wszystko. Tak naprawdę musimy się dokładnie zastanowić nad tym, jaki powinien być ten język obcy, którego chcemy się uczyć. Wbrew pozorom będziemy tutaj mieli sporo różnych możliwości do wyboru, a to oznacza, że będziemy musieli dokładnie zastanowić się nad wszystkimi kwestiami.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, który z języków obcych najbardziej nam się przyda. Jeśli chcemy mieć pewność, że swobodnie będziemy mogli się porozumiewać praktycznie w każdym kraju do którego się udamy, to może się okazać, że idealna będzie dla nas nauka języka angielskiego. To właśnie tym językiem najczęściej porozumiewają się ludzie pochodzący z różnych krajów, a to oznacza, że ten język nie tylko przyda nam się podczas podróży, ale również może się okazać bardzo przydatny w pracy, zwłaszcza jeśli nasza firma działa na międzynarodowym rynku.

Ale jeśli lubimy poznawać tereny, które są mniej zbadane, lubimy być oryginalni albo po prostu wiemy, że nasza firma będzie wchodziła na nowy rynek, do nowego kraju, to warto się zastanowić nad nauką mniej popularnych języków. Może włoski, portugalski albo chiński?

Co nam to da?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, co nam da nauka takiego rzadkiego języka obcego, którym poza mieszkańcami danego kraju rzadko kto się porozumiewa, to musimy wiedzieć, że wbrew pozorom może nam ona dać całkiem sporo. Po pierwsze będziemy mieli satysfakcję, że potrafimy się posługiwać językiem obcym, który wcale nie jest popularny, a więc mamy umiejętność, którą w naszym rejonie posiadać będzie niewielu.

Poza tym, jeśli nasza firma wejdzie na dany rynek, może się okazać, że zyskamy w oczach szefa, bo będziemy mogli nie tylko porozumiewać się z kontrahentami w ich ojczystym języku, co znacznie zmniejszy niebezpieczeństwo nieporozumień, ale również będziemy mogli tłumaczyć różne pisma, dzięki czemu firma będzie mogła znacznie zaoszczędzić na tłumaczu, a my będziemy mieli możliwość uzyskać awans. Możliwości jest tutaj sporo, a to oznacza, że mając umiejętność posługiwania się rzadkim językiem obcym, będziemy mieli większą szansę na znalezienie nie tylko ciekawej, ale również dobrze płatnej pracy. Może się wówczas okazać, że będzie nam ona dawała znacznie więcej radości, niż początkowo podejrzewaliśmy.

Warto znać języki obce, nie tylko te, którymi posługuje się większość ludzi na naszej planecie, ale również te, które rzadko słyszy się poza ich naturalnym miejscem występowania. Może się wówczas okazać, że dzięki znajomości takiego języka obcego, będziemy mogli zyskać znacznie więcej ciekawych możliwości, jeśli chodzi o rozwój kariery zawodowej.

Warzywa po angielsku domowykomfort.pl